Bitcoin

CoinShares: “Bitcoin Riskli Bir Hisse Senedi Gibi Davranıyor”

 

CoinShares, yeni raporunda Bitcoin’in dijital altından çok riskli bir teknoloji şirketi hisse senedi gibi davrandığını belirtti

Haberler

Bitcoin, dijital altından çok bir teknoloji girişimi hisse senedi gibi davranıyor; yatırımcılar işe yararsa büyük ödüller kazanıyor fakat, kripto varlığın başarısız olması durumunda her şeyi kaybetme riskine sahipler.

Dijital varlık yönetim şirketi CoinShares, 10 Ağustos tarihli raporunda bu sonuca ulaştı. Raporun yazarları James Butterfill ve Christopher Bendiksen, Bitcoin’in (BTC) “sıfır fiyat ile yolculuğuna başlamasının” ona bu gösterişli ünü verdiğini ileri sürdü.

Raporda “Potansiyeline ulaşırsa değeri muazzam olacaktır.” diye belirtildi.

“Aynı zamanda tamamen başarısız olursa, Bitcoin’in değerinin sıfıra yakın bir seviyeye düşme ihtimali de sıfır değil.”

CoinShares, portföyün yüzde 1’ini kripto paralara ayırmayı öngören çoğu uzmanın aksine yatırımcılara yalnızca Bitcoin’e “yüzde 4’ün hemen altında” yatırım yapmayı tavsiye ediyor.

Şirket, Bitcoin’in güvenilir bir değer saklama aracı olma işlevini 60/40 oranında dengeli bir portföyün parçası olarak nasıl performans gösterdiğini görerek test etti. Testin sonucunda Bitcoin’in 2015’ten itibaren yıllık getirileri yüzde 9,7 artırdığı görüldü, ki bu kıyaslanabilir varlıkların neredeyse iki katını temsil ediyor.

 

Değer saklama aracı olarak olgunlaşıyor

Teknoloji hissesi olarak davranmak kötü bir olgu değil. Teknoloji hisseleri, mart ayında yaşanan çakılmadan beri büyük değer kazandı. Amazon hisseleri yüzde 70,7 artış ile 3.170 dolara, Apple hisseleri yüzde 63,3 artış ile 450 dolara, Facebook hisseleri yüzde 54,5 artış ile 263 dolara, Google hisseleri ise yüzde 23,6 artış ile 1.496 dolara yükseldi. 

İlginizi Çekebilir;  Selcoin: Bitcoin de Yeni Hedef 10000 Dolar Bandı

CoinShares, raporda “Bitcoin henüz erken aşamada olan bir varlık. Olgunlaştıkça, sağlamlığı da kanıtlanıyor ve başarısız olma riski sıfırdan giderek uzaklaşıyor. Yatırımcıların onu farklı bir şekilde ele almaya başlayacağına inanıyoruz.” diye belirtti.

 
Ortalığı Karıştıracak İddia: Bitcoin Miktarı, Üst Sınır Olarak Belirtilen 21 Milyondan Fazla

Cointelegraph

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

] }