Bitcoin

Uçak Rötar Yaparsa, Bu Startup Size Bitcoin Ödeyecek

Yeni girişim, bir saatten fazla rötar yapan uçuşlarda yolculara Bitcoin ile iade imkanı sunuyor

Küresel uçuş sektörü, salgın nedeniyle yaşanan uçuş rötarları ve iptalleri nedeniyle bir kargaşa yaşıyor. Bulgaristan’da bir girişim ise yolculara Bitcoin ile telafi seçeneği sunuyor.

Colibra uygulaması ile iade ödemesi seçeneği, bir saat veya daha uzun rötar yaşayan yolculara sunulacak. Bulgaristan merkezli girişim, Haziran 2019’da faaliyetlerine başladığından beri yolculara yasal para ile iade seçeneği sunuyordu fakat şimdi kriptoyu da bir ödeme seçeneği olarak ekledi.

Bitcoin yoğun dalgalanmaya sahip bir varlık olduğu için kullanıcılar, uçuşa kayıt yaptırdıkları veya seyahat ettikleri günün kurunu sabitleyebilecek. Örneğin, geçtiğimiz hafta bir uçuş rezervasyonu yaptıran ve Bitcoin 11 bin dolar bandındayken fiyatı kilitleyen bir kişi, o zamanın kuruna göre bir iade alacak.

Colibra, havayolu şirketinin sunduğu sebep ne olursa olsun uçuşu bir saat veya daha fazla rötar yapan tüm yolculara Bitcoin ödemesi garantisi verileceğini açıkladı.

Standart üç saat

AB’de havayolları, şirket hatasından dolayı üç veya daha fazla rötar yapan uçuşlarda yolculara iade yapmak ile mükellef. Girişime göre 90 dakikalık bir rötar yaşama şansı, üç saatlik bir rötar yaşama şansından 30 kat fazla. Bu nedenle yolcular, yeni girişim ile daha sık iade alabilecek.

İlginizi Çekebilir;  Bitcoin Yorum Analiz 21 Şubat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

] }