Bitcoin

Bitkoin’de yeni zirve 61,700 dolar – Bitkoin geleceği hakkında düşünceler nedir?

Kurumsal alımların yanında, birçok sektörde ücretlendirmede kripto para kabul eden  şirket sayısının da giderek artmasıyla, Bitkoin 61,683.86 dolarlık yeni zirveyi gördü. Kripto para piyasalarının en büyük hacimli birimi Bitkoin’in önceki zirvesi, 21 Şubat’ta gördüğü 58,330.57 dolardı.

Bitkoin Ne Olur?

Son 24 saat içinde 56,373.28 ve 61,683.86 dolar arasında dalgalanan Bitkoin, yüzde 9.00 artışla 61,315.00 dolara yükselirken, birimin haftalık kazancı da yüzde 24.25 olarak hesaplandı. Bitkoin’in toplam piyasa hacmi de, 1.0 trilyon 141 milyar dolara yükseldi.

Bitkoin geleceği hakkında düşünceler nedir?

Kripto para piyasalarının ikinci büyük birimi Ethereum da son 24 saatte yüzde 9.59 artışla 1,805.79 dolara yükselirken, haftalık kazancı da yüzde 15.16 düzeyindeydi; birimin piyasa hacmi de 219.39 milyar dolara yükseldi.Tüm piyasalarda toplam piyasa hacmi de, 1 trilyon 831 milyar dolara yükseldi. Kripto para piyasalarına  yönelik kurumsal ilginin artmasının ardından yaşanan hızlı tırmanışla, toplam piyasa hacmi ilk kez 7 Ocak’ta 1.0 trilyon dolar ve ilk kez 15 Şubat’ta 1.5 trilyon dolar sınırını aşmıştı.Kripto para piyasalarındaki toparlanma hareketlerinin etkisiyle, son 24 saatte en yüksek hacimli 100 birimden dokuz birimin değeri düşerken, düşenlerden bir birim de ilk 10 birim arasındaydı.Toplam 8,795 kripto para biriminin işlem gördüğü 36,375 piyasadaki toplam piyasa hacminin yüzde 62.1’ini Bitkoin, yüzde 12.0’sini de Ethereum oluşturuyordu. Tüm piyasalarda 24 saatlik işlem hacmi 147 milyar dolar düzeyindeydi.ABD merkezli elit otel markası olan Kessler Collection, kripto para ödemelerini kabul edeceğini açıkladı.Cointelegraph’ın haberine göre otel zinciri, Bitkoin ödemelerini kabul etmek için kripto ödeme ağ geçidi hizmeti BitPay ile ortaklık kurdu.Kabul edilen diğer kriptolar arasında Ether (ETH) ve Dogecoin (DOGE) gelirken; USD Coin (USDC), Paxos Standard (PAX), Binance USD (BUSD) ve Gemini dollar (GUSD) isimli stablecoin’lere de destek veriliyor.Kessler Collection, sunduğu ürün ve hizmetler için kripto para ödemelerini mümkün kılmak üzere BitPay ile ortaklık yapan lüks markalar arasına katıldı.Kripto ödemelerini benimseyerek, dünyanın dört bir yanından gelen konukların üzerindeki “forex” yükünü azaltmaya yardımcı olacaklarını vurgulayan, Kessler Collection Finans Müdürü Fravy Collazo, “Bu gelişme, konaklama sektöründeki en yenilikçi konseptlerden biri. Kripto para biriminin kesinlikle kabul göreceğine inanıyorum ve BitPay ile ortaklığımız ödeme sürecinde daha fazla seçenek sunmamızı sağlıyor” dedi.Seyahat acentesi Travala’nın Şubat raporunda, şirketin en büyük aylık gelir kalemleri arasında yüzde 68 ile sanal para birimlerinin geldiği açıklandı. (Grafik – Tablo)

İlginizi Çekebilir;  Kripto Fonu Pantera Capital 160 Milyon Yatırım Buldu

 

Bitkoin'de yeni zirve 61,683.86 dolar

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sıkça Sorulan Sorular

Bitkoin Kısa vade durumu için yukarıdaki 4 saatlik grafiği inceleyiniz.

Bitkoin Fiyat bilgisi için grafikleri incelemeniz gerekiyor.

Bitkoin Kripto para borsalarından hesap açarak koin alabilirsiniz. BTCTürk ve Binance en çok bilinen borsalardır.

Bitkoin için coinin yukarıdaki günlük grafiğinde kanalı takip edin.

Bitkoin için coinin yukarıdaki aylık grafiğinde direnci takip edin.

Bitkoin uzun vade için coinin yukarıdaki haftalık grafiğinde direnci kırmasını takip edin.

Bitkoin durumu için yukarıdaki saatlik grafiğinde destek noktasını takip edin.

Bitkoin geleceği hakkında uzman yorumları için mesaj bırakabilirsiniz.