Bitkoin 58,000 dolar düzeyine döndü

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitkoin, Mart ortasında gördüğü 61,683.86 dolarlık yeni zirveden 52,000 dolara kadar indikten sonra toparlandığı 60,000 dolarda gelen kar satışlarıyla 58,000 dolara döndü. Bitkoin’in 60,000 doların üzerini gördüğü 1 Nisan’da 1.99 trilyon dolara tırmanan toplam piyasa hacmi de yeni haftaya 1.93 trilyon dolarda başladı.

Bitkoin Kaç Dolar – Bitkoin Yorum 2021

Bitkoin Borsalarda işlem gören kripto koinler arasında en önde gelen kripto. Borsa yatırımcıları tarafından dikkatle takip edilen Bitcoin yorum ve analizleri büyük ilgi çekiyor. Sizde sitemizi takip ederek paylaşılan bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Bitkoin BTC Analiz

Bitkoin BTC Fiyat analizini yapmak için grafik kullanmak en bilinen yöntemler arasında yer alıyor. Grafikleri takip ederek sizde Bitcoin hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Bitkoin grafik çalışmalarımız en çok sorulan kripto sorularına cevap vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bitkoin grafiklerin itakip ederek oluşan formasyonlara göre Bitkoin ne olur sorusuna yanıt bulmak isteyebilirsiniz. Burada yapacağınız Bitkoin Analiz çalışmaları ile yön tahmini yapmak mümkün olabilir. Burada en öenmli konut teknik analiz sistemlerini doğru şekilde bilmek ve buna göre yön tahmini yapmaktır. Pek çok analiz bu yöntemler ile Bitkoin Yorum çalışmalarını yürütmektedir. Özellikle sosyal medyada büyük kitlelerin takip ettiği isimler teknik analiz yöntemleri ile temel analiz yöntemlerini birleştirerek analizlerine yön vermektedir.

Bitkoin Kaç TL – Yorum

Son 24 saat içinde 57,967.28 ve 58,913.75 dolar arasında dalgalanan Bitkoin, yüzde 0.21 artışla 58,147.14 dolara yükselirken, birimin haftalık kazancı yüzde 4.74 olarak hesaplandı. Bitkoin’in toplam piyasa hacmi de, 1.0 trilyon 86.54 milyar dolar düzeyindeydi.

Kripto para piyasalarının ikinci büyük birimi Ethereum da son 24 saatte yüzde 1.20 artışla 2,051.22 dolara yükselirken, haftalık kazancı yüzde 20.86 düzeyindeydi; birimin piyasa hacmi de 236.82 milyar dolara yükseldi.Kripto para piyasalarının üçüncü büyük birimi Binance Coin de son 24 saatte yüzde 4.14 artışla 347.57 dolara yükselirken, haftalık kazancı yüzde 29.29 düzeyindeydi; birimin piyasa hacmi de 53.77 milyar dolara yükseldi.Tüm piyasalarda toplam piyasa hacmi de son 1.0 trilyon 934 milyar dolara yükseldi. Kripto para piyasalarına yönelik kurumsal ilginin artmasının ardından yaşanan hızlı tırmanışla, toplam piyasa hacmi ilk kez 7 Ocak’ta 1.0 trilyon dolar ve ilk kez 15 Şubat’ta 1.5 trilyon dolar sınırını aşmıştı.Kripto para piyasalarında, son 24 saatte en yüksek hacimli 100 birimden 30 birimin değeri düşerken, düşenlerden üç birim de ilk 10 birim arasındaydı.Toplam 9,111 kripto para biriminin işlem gördüğü 37,635 piyasadaki toplam piyasa hacminin yüzde 56.1’ini Bitkoin, yüzde 12.2’sini de Ethereum oluşturuyordu. Tüm piyasalarda 24 saatlik işlem hacmi de 150 milyar dolar düzeyindeydi.Bittrt Araştırma Müdürü Helin Çelik, piyasa değerlendirmesinde, şöyle dedi: “CEO’su Brad Garlinghouse, XRP’yi terk etmenin ve onu bir alternatifle değiştirmenin Amerika Birleşik Devletleri’nde ‘acil durum planları’ sorulduğunda ‘kesinlikle’ çözümün bir parçası olabileceğini söyledi.”Bankacılık devi JPMorgan, toplam özel sektör altın yatırımını karşılaması durumunda Bitkoin’in uzun vadede 130,000 dolara ulaşabileceğini tahmin etti. JPMorgan, Bitkoin’in azalan oynaklığı nedeniyle kurumsal firmaların Bitconi benimsemesinde de bir artış olacağı ön görüyor.”Hollanda merkezli bir bitcoin borsası olan BL3P, Litecoin’i (LTC) aşamalı olarak kaldırmaya karar verdiğini açıkladı, bu da ilgili LTC/ EUR ticaret pazarının platformdan kaldırılacağı anlamına geliyor.”Blok üretiminin merkezden uzaklaştırılmasının ardından, hem Cardano yönetimi hem de ağ tek bir idari merkezden uzaklaştırılacak. Bu Cardano için önemli bir kilometre taşını temsil ediyor.”Amerika’nın küresel lider yatırım bankacılığı, menkul kıymetler ve yatırım yönetimi devi Goldman Sachs dün, özel servet yönetimi müşterilerine Bitkoin ve diğer dijital varlık yatırımlarını Q2 2021’de sunmaya başlayacağını duyurdu.” (Grafik)

 

Canlı kripto para verileri ve tüm kripto para haberleri için tıkla.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Sıkça Sorulan Sorular

Bitkoin Kısa vade durumu için yukarıdaki 4 saatlik grafiği inceleyiniz.

Bitkoin Fiyat bilgisi için grafikleri incelemeniz gerekiyor.

Bitkoin Kripto para borsalarından hesap açarak koin alabilirsiniz. BTCTürk ve Binance en çok bilinen borsalardır.

Bitkoin için coinin yukarıdaki günlük grafiğinde kanalı takip edin.

Bitkoin için coinin yukarıdaki aylık grafiğinde direnci takip edin.

Bitkoin uzun vade için coinin yukarıdaki haftalık grafiğinde direnci kırmasını takip edin.

Bitkoin durumu için yukarıdaki saatlik grafiğinde destek noktasını takip edin.

Bitkoin geleceği hakkında uzman yorumları için mesaj bırakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir