Bitcoin

Analist Net Konuştu: Destek Kırılırsa ETH Fiyatı 250 Dolara Düşer

Kripto para piyasası hakkında teknik analizler paylaşan ünlü stratejist, Ether fiyatının 250 dolara düşme ihtimali olduğunu söyledi.

Kaynak: Twitter / @ByzGeneral

Ether, 360 dolar desteğini kaybetti

5 Eylül tarihinde gönderdiği tweet’te analist, ağustos ayı boyunca yükseliş trendi yakalayan ETH fiyatının hafta sonu itibarıyla keskin biçimde düştüğünü ve ilk etapta 360 dolarlık desteğin korunması gerektiğini belirtmişti. Analist şu ifadeleri kullandı:

“[…] Sürecin yüzde 55’inde yukarı doğru hareket mevcut. Yine de 360 dolar tutulsa iyi olur yoksa doğruca 290, hatta muhtemelen 250 dolara doğru gideriz.”

Yaptığı analizin ardından güncelleme yayımlayan piyasa uzmanı, tahmininden çok daha kısa sürede 360 dolar direncini kaybeden ETH fiyatı için bu kez 322 doların önemine dikkat çekti.

An itibarıyla Ether fiyatı düşüş trendini bozup yatay seyre geçmiş durumda. Kısa süreliğine 310 dolara kadar inen endeks, Cointelegraph Piyasalar verilerine göre haber yayına hazırlanırken 345 dolar seviyesinde dengelenmiş duruyordu.

ETH / USD paritesine ait 4 saatlik grafik. Kaynak: Tradingview

Analistin düşüncesine göre, grafikte mavi renkle gösterilen 360 doların üzerinde günlük kapanış gelirse yükseliş trendi devam edecek.

Ether fiyatı, kırmızı ile gösterilen “322 doların altında günü tamamlarsa düşüş trendi başlayabilir” diyen Byzantine General, 290 doların altına düşmenin, hatta 250 dolar seviyesine kadar inmenin mümkün olabileceğine vurgu yaptı.

Cointelegraph tarafından yapılan bir analizde, sert biçimde düşen Ether fiyatının yeniden toparlanma ihtimali değerlendirilmişti.

İlginizi Çekebilir;  ShapeShift'ten Voorhees: Bitcoin Trilyon Dolarlık Bir Varlık Olana Kadar Balonlar Oluşturacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

] }