Bitcoin

Bitcoin birikimcilerinin sayısında artış boğa piyasasına işaret ediyor

Yeni verilere göre Bitcoin birikimcilerinin sayısı, 2016 yılına benzer bir şekilde artıyor: “Boğa piyasası yeni başlıyor”

Piyasa Haberleri

Bitcoin (BTC) birikimcileri, yeni verilere göre kripto paranın boğa piyasasının henüz başlaması nedeniyle spekülatörleri geride bırakıyor.

Varlık yönetim şirketi Grayscale’in bu ay yayınlanan Bitcoin’i Değerlendirme raporuna göre Birikimci ve Spekülatör Endeksi (HSI), yükselişe işaret eden bir ayrılma gösteriyor.

2016 başlarına benzer bir yapı

HSI, ağ katılımcılarının Bitcoin’i nasıl kullandığı, dolayısıyla da piyasa hissiyatıyla ilgili fikir vermek için cüzdanların Bitcoin faaliyetlerini hesaplıyor.

Zincir dahilinde analiz kaynağın Coin Metrics’ten elde edilen veriler, 1-3 yıldır hareket ettirilmemiş kripto paraları “birikimcilere” ait olarak değerlendiriyor.

Birikimcilerin sayısı, piyasadaki spekülatörlerin küçük sayısına kıyasla büyük bir artış gösteriyor.” yorumunda bulundu.

“2016 başlarındaki yapıya benzerliğine dikkat edin.”

Bitcoin Hodler vs. Speculator Index historical chart

Bitcoin birikimci ve spekülatör endeksi tarihsel tablo. Kaynak: Grayscale/ Coin Metrics

Analistler, daha önce de Bitcoin’in mevcut durumunun 20 bin dolarlık rekor seviyeye ulaşmadan yaklaşık 18 ay öncesi, yani 2016 başlarına benzerlik gösterdiğini ileri sürmüştü.

Varlık yönetim şirketi Capriole’nin kurucusu Charles Edwards, “Bitcoin birikimcilerinin yüzdesi pik yaparken, spekülatörlerin sayısı azalıyor. Boğa piyasasının henüz başladığının bir başka göstergesi.” yorumunda bulundu.

İlginizi Çekebilir;  Grayscale Cüzdanlarına 2.172 BTC Eklerken Bitcoin 40.000 $ 'ı Yeniden Test Etti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

] }