Bitcoin

Bitcoin de Yeni Hedef 6000 Dolar

CNBC’nin 2 Nisan’da bildirdiğine göre, dijital para yatırım şirketi BKCM LLC’nin kurucusu ve CEO’su Brian Kelly, bir sonraki Bitcoin (BTC) hedefinin 6.000 $ olacağını söyledi.

CNBC’nin “Futures Now” şovu röportajında Kelly, “muhtemelen [Bitcoin için] makul bir hedefin bu hamle için 6.000 $ ‘a yaklaştığını” belirtti. Kelly’nin ifadesi, Bitcoin tarafından yaratılan yüzde 15’in üzerinde bir fiyat dalgası gecesi sonrasında geldi. Geçtiğimiz kasım ayından bu yana bitcoin ilk kez 5.000 $ fiyatını kırdı. Kelly, kripto para piyasasının pazarın altını bulduğunu belirtti:

“Sahip olduğumuz tüm göstergeler – ister temel, teknik, isterse kantitatif analiz olsun – hepimiz en azından dip seviyesini belirlemeye başladığımızı gösteriyor. […] Bu hareketle ilgili ilginç olan şey, temelleri geliştirmek ve kurumsal duyarlılığı geliştirmek üzerine gerçekleşiyor. ”

Kelly ayrıca, kurumsal yatırımcıların, kripto para birimi fiyat artışının en büyük itici güçlerinden biri olduğunu söyledi ve ekledi:

“Net değeri yüksek bireyler bile ciddi ilgi göstermeye başlıyor. Bazı saklama çözümleri sunan birkaç büyük aracı kurum var. Bu yüzden normalin üstünde bir talep var. ”

CNBC’ye göre, fiyat artışı birkaç borsada toplam 20.000 BTC alım sonrasında geldi. BBu miktar toplam 17.620.525 BTC arzının yüzde 0.11’ine denk geliyor.

Şubat ayında Kelly, Cointelegraph ile yaptığı röportajda Bitcoin’in o zaman için yüzde 50 değerinin düşük olduğunu söylemişti. Ancak Kelly, Bitcoin kısa bir süre için 1,500 ABD dolarına düşerse de şaşırmayacağını da eklemişti.

Geçtiğimiz ay, bir başka kripto para birimi boğası olan Arthur Hayes ve dijital döviz ticareti platformu BitMEX’in CEO’su, Bitcoin’in bu yıl 10.000 $ fiyat noktasına döneceğini öngördü. Hayes’e göre, pazar toparlanması 2019’un dördüncü çeyreğinde başlayacak:

“2019 çok yoğun olacak, piyasalar 10.000 $ ‘a yükselecek. Bu çok önemli bir psikolojik engeldir. 20.000 ABD doları nihai hedefti. 1000 dolardan 10.000 dolara yükseliş 11 ay sürdü, sonrada bir aydan az zamanda 10.000 dolardan 20.000 dolara yükselmişti. ”

CoinMarketCap’a göre, Bitcoin son 24 saat içinde yüzde 15’ten fazla yükseldi ve 4.790 dolar civarında işlem görüyor. Günün ortasında hafif bir düşüş göstermeden ve baskı sırasında yatay işlem görmeden önce 4.849 Dolara yükseldi.

İlginizi Çekebilir;  İDDİA: Madencilik Gelirinin Düşmesi Boğa Piyasasının Başlangıcını Temsil Ediyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

] }