Bitcoin

Analistler Bitcoin Fiyatındaki Düşüşün Sebebinin Virüs Değil, PlusToken Dolandırıcıları Olduğunu Düşünüyor

Analistler, 8 bin desteğini kaybeden Bitcoin’in PlusToken dolandırıcılığına ilişkin büyük bir satışın ardından çakıldığını ileri sürüyor.

Analistler, 8 bin desteğini kaybeden Bitcoin’in (BTC) PlusToken dolandırıcılığına ilişkin büyük bir satışın ardından çakıldığını ileri sürüyor.

Blockchain verilerini baz alan çeşitli yorumculara göre, 2,9 milyar dolarlık dolandırıcılığın düzenleyicileri tekrar Bitcoin satışı yapıyor.

Satış ihtimali yüksek

PlusToken faaliyetlerini yakından takip eden Twitter hesabı Ergo, dolandırıcılığa dahil olan toplam paranın mevcut değeri 210 milyon dolar olan 13 bin BTC olduğunu tahmin ediyor.

Ergo, kripto paraların bu sefer takip edilebilirliğini azaltmak için karıştırma hizmetlerine gönderildiğini söyledi. 5 Mart’ta iki tane hesabın bakiyelerini aktardığı tespit edildi.

“Birkaç aydır bunu takip edip hakkında teori üretiyordum. Tüm senaryolarda kripto paralar, en azından bir ölçüde satılıyor.” diye özetledi. 

“Borsalarda bu durum Eylül ayından beri açıkça gözüküyor. Hesaplar daha sonra donduruldu.”

Ergo, mevcut durumdaki satışların geçtiğimiz yıl Ağustos ayına kıyasla çok daha yavaş gerçekleştiğini ekledi.


Bitcoin fiyat tablosu ve PlusToken hareketleri. Kaynak: Chainalysis

“Piyasayı altüst ediyorlar”

Bitcoin fiyatındaki dalgalanmalar, PlusToken faaliyetlerini etkiliyor gibi gözüküyor. Birkaç hafta önce yaşanan son büyük PlusToken hareketi sırasında BTC/USD, benzer şekilde 10 bin dolar civarında dalgalanıyordu. 

Twitter analisti Kevin Svenson, “Piyasayı satış emirleriyle altüst ediyorlar. Her yükselişte satış yapan devasa bir balina var.” diye belirtti.

Bitcoin’in 24 saatlik kayıpları yüzde 9,5, haftalık kaybı ise yüzde 8,2’yi buldu.


COİNTELEGRAPH

İlginizi Çekebilir;  Selcoin Bitcoin Yorum Analiz 17 Eylül

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

] }