Bitcoin

Revolut Küresel Ekonomik Kriz Sürecinde Kripto Para Kullanımını Genişletti

Dijital bankacılık uygulaması Revolut, Corona virüs salgını sürecinde tüm kullanıcıları için kripto para kullanımı açtı.

Dijital bankacılık uygulaması Revolut, küresel ekonomik kriz nedeniyle planladığından daha erken biçimde hizmetlerini genişlettiğini söyleyerek, tüm kullanıcılar için kripto para hizmetlerini kullanıma sunduğunu açıkladı.

1 Nisan’da kullanıcılarına e-posta gönderen İngiltere merkezli FinTech girişimi, daha önce uygulamanın Premium kullanıcılarına sunulan kripto para hesaplarının ve alım satım işlemlerinin şu anda tüm kullanıcılar için yüzde 1,5 sabit ücretle kullanılabilir olduğunu açıkladı.

“Şu an” uyarısı

Corona virüs (COVID-19) salgınının yol açtığı benzeri görülmemiş ekonomik türbülansın ortasında Revolut, kullanıcılarına “genişleme ve para devalüasyonunun tekrar gerçekleşmeye başladığını” bildirerek şunları ekledi:

“Resmi olarak bunu bir yıl sonra yapmayı planlamıştık, ancak son yaşanan olaylar neticesinde, tüm Revolut müşterilerine şu anda kripto para ile işlem yapma fırsatı sunmaya karar verdik.”

Amerika Birleşik Devletleri’nin ilk kripto para bankası Avanti Bank ve Trust’ın kurucusu Caitlin Long, Fed’in 2020 para politikasına devam etme taahhüdüne yanıt vererek şunları iddia etti:

“Fed’in sınırsız borçlanma hamlesi ile kapitalizm ABD’de öldü. 1968’de başlayan süreç olan ABD dolarının küresel olarak kabulü tamamlandı. Bu sonuç tahmin ediliyordu ama virüs olayın hızlanmasını tetikledi.”

Revolut’un kripto para yolculuğu

Daha önce haberi yapıldığı üzere Revolut, ilk olarak Bitcoin (BTC), Ether (ETH) ve Litecoin (LTC) için destek sunmaya başladı ve daha sonra XRP’yi ekledi.

Bu yılın şubat ayına kadar uygulama, Avrupa’nın en değerli FinTech firmalarından biri haline geldi. Geçen ay Revolut, ABD’de kullanıma açıldı. Başlangıç aşamasında kripto para desteği sunulmuyordu.

İlginizi Çekebilir;  Kripto Dünyası için Önemli 5 Etkinlik

Cointelegraph’a gönderilen bir e-postada, NEM kurucu ortağı ve yöneticisi Dave Hodgson, Revolut’un kripto desteğini genişletmesinin “sektör için olumlu bir adım” olduğunu söyledi:

“Revolut’un (ve diğerlerinin) kripto para felsefesini ‘coin’lerinizi ve anahtarlarınızı değil’ tamamen benimsediğini ve tüm kullanıcıların saklama çözümü istediğini varsaymalarını teşvik etmek cesaret verici olurdu.”

Uygulamanın kripto özelliğinin tüm kullanıcılar için açılırken, yüzde 1,5 oranındaki sabit ücret mayıs ayında yüzde 2,5’e yükselecek.

Revolut, bu ayın sonuna kadar altın ticaretini normal kullanıcılara da sunacak.

Cointelegraph

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

] }