Bitcoin

Trabzonspor, Kendi Kripto Parasını Çıkaracağını Duyurdu

Bugünlerde herkesin ‘keşke zamanında yatırım yapsaydım’ dediği kripto para sektörü her geçen gün genişlemeye ve yeni birimler kazanmaya devam ediyor. Günümüzde en bilinen ve en değerli kripto para birimi Bitcoin olsa da aslında kripto para dünyasında çeşitli birimler de bulunuyor.

İşte bu birimlere eklenecek son birim de Trabzonspor’un kripto parası olacak. Trabzonspor, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada taraftarlarına yönelik kripto token ihracında bulunacağını duyurdu. Spor kulübü, token ihracının 5 yıllık süreyle yapılacağını açıkladı.

Toplam 5 yıllık anlaşma yapıldı:

trabzonspor kripto para

Trabzonspor tarafından paylaşılan açıklamada spor kulübü, Socios Services Limited şirketiyle anlaşma yapıldığını paylaştı. Anlaşmanın detaylarını paylaşan Trabzonspor, taraftar token ihracı konusunda bir yılı opsiyonlu olmak üzere toplam beş yıllık bir anlaşma yapıldığını aktardı.

Spor kulübü tarafından paylaşılan açıklamanın devamında yapılan anlaşmayla birlikte dijital dünyadaki tüm yatırımcılara ve taraftarlara sunulmak üzere toplam 10 milyon adet Trabzonspor taraftar token ihracı yapılacağı belirtildi. Spor kulübü, kripto tokenin TRA kısaltma kodu ile dünyanın en büyük kripto para borsalarında işlem göreceğini paylaştı.

trabzonspor kripto para tra

Açıklamada Trabzonspor’un kripto tokeninin arz başlangıç fiyatına da yer verildi. Buna göre TRA kısaltmasıyla işlem görecek kripto token, 8 TL alış fiyatıyla alıcılarını bulacak. Kripto paranın zaman içinde kazanacağı değerse her kripto para biriminde olduğu gibi öngörülemeyeceğinden şu an için net değil.

Trabzonspor’un kripto tokeni TRA’nın durumunu ve diğer kripto para birimlerinin durumunu nasıl takip edeceğinizi öğrenmek, kripto para hakkında daha fazla detaylı bilgiye ulaşmak ve kripto para dünyasına adım atmak için sizler için hazırladığımız bu detaylı yazımıza göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;  Türkiye'de Bitcoin Fiyatı Bir Saatte 4.000 TL Arttı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

] }