Bitcoin

MicroStrategy Neden Bitcoin Tercih Etti? İşte Nedenleri

 

MicroStrategy, şirketin rezerv para birimini Bitcoin olarak değiştirdi: CEO, kararın ardındaki 3 nedeni açıkladı

Piyasa Haberleri

MicroStrategy, rezerv para birimi olarak Bitcoin’i (BTC) kabul etti. Şirketin 11 Ağustos’ta 21 bin Bitcoin satın alması yorumcuları şaşırttı.

Dünyanın en büyük halka açık işlem göre iş zekası şirketi, rezerv varlık olarak yasal paradan Bitcoin’e yöneldi. Bu kararın ardındaki sebepler, daha fazla büyük şirketin aynısını yapmaktan başka seçeneği kalmayacağını öngörüyor.

MicroStrategy neden Bitcoin’i seçti, diğerleri de bu adımı izleyecek mi?

Dijital altın

CEO Michael Saylor, 11 Ağustos tarihli basın bülteninde Bitcoin’i “dijital altın” olarak tanımlayarak çoğu kişiden öteye gitti.

Saylor, hiçbir “eğer” veya “ama” olmadan en büyük kripto paranın yasal paradan ve altın gibi diğer geleneksel güvenli liman varlıklarından üstün olduğunu kabul etti.

CEO, “Bitcoin dijital altındır. Önceki paraların tümünden daha sağlam, güçlü, hızlı ve akıllıdır.” yorumunda bulundu.

Yasal paranın geleceğiyle ilgili endişeler

Bitcoin kullanıcıları, yasal parayı kripto para ile açıkça değiştiren MicroStrategy’nin bu adımından özellikle heyecan duydu.

Şirketin 250 milyon dolar karşılığında 21.454 Bitcoin satın alması, toplam arzın yüzde 0,1’ini kontrol edeceği anlamına geliyor, ki bu da rakiplerinin kopyalaması için oldukça pahalı bir adım.

Saylor, kendisini Bitcoin’e yönlendiren birden çok tehlike işareti olduğunu söyledi.

“Diğer şeylerin yanı sıra COVID-19’un tetiklediği ekonomi ve halk sağlığı krizleri, dünya genelinde benimsenen parasal genişleme dahil devletlerin daha önce görülmemiş mali teşvik önlemleri ve küresel siyasi ve ekonomik belirsizlikler etken oldu.”

İlginizi Çekebilir;  NiceHash çalınan Bitcoin’lerin yüzde 60’ını geri ödedi

Saylor, Covid-19’un sonucu olarak başlayan şeyin ileride yalnızca daha fazla soruna neden olacağını ileri sürdü:

“Bu ve diğer faktörlerin, yasal paraların ve diğer birçok geleneksel varlık türünün uzun vadeli gerçek değerinde önemli bir olumsuz etki yapacağına inanıyoruz.”

Bitcoin üstünlüğünü kanıtladı

Saylor, son olarak Bitcoin’i övdü ve şirketin diğer kripto paraları değerlendirmediğini bile söyledi.

“Bitcoin’in küresel kabulü, tanınması, ekosistem canlılığı, ağ hakimiyeti, yapısal dayanıklılığı, teknik kullanışlılığı ve topluluk etiğinin uzun vadeli bir değer saklama aracı arayanlar için bir varlık sınıfı olarak üstünlüğünü kanıtladığına inanıyoruz.”

 

11 Yıllık Bitcoinler Esrarengiz Şekilde El Değiştirdi: Satoshi Nakamoto Geri mi Döndü?

Cointelegraph

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

] }